Nasze usługi

Wybielanie zębów

 

 

Dlaczego zęby są ciemne?

Zęby ciemnieją z wielu przyczyn. Najczęściej zależy od sposobu odżywiania się. Wiele barwników spożywczych jak np. kawa, herbata, coca-cola, wino czerwone itp., a także nikotyna lub niektóre antybiotyki (z grupy tetracyklin) powodują powstawanie osadów nazębnych i przebarwień. Po jakimś czasie zęby stają się trwale ciemniejsze i nie może im pomóc nawet najlepsza pasta. Zdarza się również, że ciemnymi, żółtymi zębami obdarza nas po prostu natura. Człowiek zawsze marzył o jaśniejszym, bielszym uśmiechu. Od wielu lat stomatolodzy szukali środka, który skutecznie i trwale wybielałby zęby. Do niedawna jeszcze posługiwano się przy wybielaniu zębów środkami żrącymi i wysoką temperaturą. Tak agresywne metody mogły uszkadzać szkliwo, a więc zwiększać podatność zębów na próchnicę.

 

 

Metoda NITE WHITE

Wydaje się, że dzisiaj te problemy mamy już za sobą. Dziś stomatologia posługuje się nowoczesną techniką wybielania firmy Nite White, która dotarła do nas z Ameryki. Jest niezwykle skuteczna, bezbolesna, łatwa i bezpieczna. Słowem ma wiele zalet. Jedna z ważniejszych to ta, że proces wybielania odbywa się podczas snu, w komfortowych, domowych warunkach. Dzięki tej metodzie można wybielić nawet bardzo ciemne zęby.

Prawdę mówiąc najlepszymi kandydatami do wybielania są właśnie pacjenci z naturalnie ciemnymi, żółtymi lub brązowymi zębami, z przebarwieniami powstałymi od kawy i papierosów, zaciemnieniami starczymi albo zmianami pochodzenia genetycznego. Można także wybielić przebarwione zęby martwe.

 

 

Jak to się robi?

Pacjent otrzymuje od swojego stomatologa cienką, foliową szynę, którą wypełnia odpowiednim żelem i zakłada na noc na zęby. Szyna przygotowywana jest indywidualnie. Żel ma przyjemny miętowy lub wiśniowy smak. Żel to nadtlenek karbamidu, od wielu lat używany w stomatologii jako antyseptyczny środek do dezynfekcji jamy ustnej. Do wybielania zębów jest stosowany od niedawna. Z systemu wybielania Nite White korzystać może prawie każdy. Oczywiście, ostatecznie zdecydować powinien lekarz, jest bowiem kilka przeciwskazań. Bezwzględnym są nie wyleczone stany zapalne tkanek miękkich jamy ustnej. Efekty rozjaśniania widać zazwyczaj już po pierwszej nocy. Ponieważ jednak zęby rozjaśniane są raz na zawsze, najlepszy efekt osiąga się, gdy proces rozjaśniania jest kontynuowany przez 10-14 dni.

Dla mniej cierpliwych pacjentów, którzy nie chcą poświęcać 2 tygodni na wybielanie, oferujemy szybszą metodę z użyciem preparatu Opalescence Xtra Boost. Pozwala on przeprowadzić ten zabieg podczas jednej wizyty w gabinecie. Opalescence Xtra Boostsłuży do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej, na fotelu, w gabinecie stomatologicznym (power bleaching).

 

 

Przy użyciu Opalescence Xtra Boost można wybielać pojedyncze zęby, kilka zębów, całe łuki lub określone fragmenty zęba. Metody tej można użyć do szybkiego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym (accelerated chairside bleaching technicues). Opalescence Xtra Boost może być stosowany do wybielania martwych zębów metodą wewnątrzkomorową.

Użycie Opalescence Xtra Boost do wybielania ciemnych, przebarwionych zębów jest mało inwazyjne, pozwala oszczędzać tkanki zęba. Opalescence Xtra Boost wykazuje efektywność w stosunku do przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami i jatrogennymi takimi jak fluoroza, leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin i minocykliną, choroba hemolityczna noworodków (erythroblastosis fetalis), żółtaczka, porfiria.

Ponieważ wypełnienia nie ulegają odbarwieniu, wybielanie ciemnych zębów zaleca się przed założeniem wypełnień, co pozwala dostosować ich kolor do nowego, uzyskanego wybielaniem koloru zębów. Wykonanie wypełnień powinno się odroczyć o dwa tygodnie po zakończeniu wybielania. Dzięki kuracji preparatem Opalescence Xtra Boost możliwe jest łatwiejsze dobranie koloru wypełnień, odpowiadających nowemu, jaśniejszemu bardziej naturalnemu kolorowi zębów.

Opalescence Xtra Boost można używać jako samodzielnej metody wybielania lub w połączeniu z wybielaniem nakładkowym preparatami Opalescence. Doświadczenie pokazuje, że kolor zębów poddanych działaniu Opalescence Xtra Boost ulega dalszemu rozjaśnieniu w ciągu 12-24 godzin po zabiegu.

 

Efekty uboczne

Czasami zdarza się, że pacjenci podczas procesu rozjaśniania doświadczają nadwrażliwości na zimno, inni cierpią na lekkie zaczerwienienie dziąseł, ale są to wszystkie, obserwowane dotąd efekty uboczne, które mijają po zakończeniu wybielania. Przed rozpoczęciem wybielania lekarz musi usunąć kamień nazębny, a ubytki uzupełnić materiałem prowizorycznym. Właściwe wypełnienia i ewentualną wymianę starych uzupełnień na nowe stomatolog wykonuje po zakończeniu procesu wybielania, dopasowując całość do nowego koloru zębów. Musimy uzyskać ten sam, jasny kolor, co wybielane zęby, środki wybielające nie mają wpływu na wszelkie sztuczne uzupełnienia i wypełnienia, działają wyłącznie na szkliwo.

 

Uśmiech łączy ludzi VivaStyle Paint On to łatwa droga do jasnego i pogodnego uśmiechu.

VivaStyle® Paint On to nowy materiał wybielający w postaci lakieru, do stosowania przez pacjenta w domu, po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Ten doskonały preparat jest:

 • niezwykle łatwy (bez konieczności użycia szyny aplikacyjnej) i łagodny w stosowaniu Należy nakładać go bezpośrednio na powierzchnię zęba za pomocą pędzelka, raz dziennie na 20 minut przez 14 dni lub dwa razy dziennie na 20 minut przez 7 dni. Zastosowany w materiale VivaStyle® Paint On składnik D-panthenol działa kojąco na dziąsła.
 • nierozpuszczalny w wodzie Dzięki temu stosunkowo małe stężenie czynnika wybielającego jest całkowicie wystarczające, a ponadto nie jest on przedwcześnie usuwany przez ślinę.
 • w pełni akceptowalny przez pacjentów W przypadku ponownego przebarwienia się zębów, chęć powtórnego zastosowania preparatu VivaStyle® Paint On zadeklarowało 81 % pacjentów
 • w niezwykle atrakcyjnym opakowaniu Niezwykle przemyślane i atrakcyjne opakowanie. Możliwe jest przechowywanie go w temperaturze pokojowej.

 

Sposób postępowania

 1. Starannie oczyść zęby szczoteczką, a przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznych. Usta dobrze wypłukać wodą.
 2. Przed pokryciem lakierem, zęby należy wysuszyć za pomocą papierowego ręcznika.
 3. Materiałem VivaStyle® Paint On dokładnie wypełnić zagłębienie w jednorazowym dozowniku. Odmierzona w ten sposób ilość lakieru wystarcza do pokrycia zębów szczęki i żuchwy.
 4. Po odsunięciu górnej wargi tak, żeby zęby były dobrze widoczne, pokryć je, za pomocą pędzelka cienką warstwą lakieru. Starać się, aby lakier nie stykał się z dziąsłem. Nakładanie grubych warstw lakieru lub kilku jego warstw nie poprawia efektu wybielania.
 5. Utrzymywać odsuniętą wargę przez 30 sekund, aby umożliwić wyschnięcie lakieru. Powierzchnia lakieru powinna być matowa.
 6. Po 30 sekundach usta można zamknąć, a lakier należy pozostawić na powierzchni zębów przez 20 minut. Lakier nie powoduje żadnego dyskomfortu w czasie mówienia. W tym czasie nie należy jeść, pić ani palić.
 7. Po 20 minutach lakier usunąć za pomocą miękkiej szczoteczki (bez pasty). Usta wypłukać. Wszystko wypluć – nie połykać.

                                        

W czasie leczenia nie należy jeść kwaśnych owoców, a picie kawy, herbaty, czerwonego wina i innych silnie zabarwianych płynów ograniczyć do minimum. Podczas wybielania nie wolno palić tytoniu.

 

BEYOND – Whitening Accelerator – szybkie i bezpieczne wybielanie zębów

 

 

W zaledwie 30 minut możecie mieć piękne białe zęby. Z chwilą pojawienia się pierwszych zębów, ich kolor u każdego z nas był idealnie biały, jednak kolorowe jedzenie i napoje jak kawa czy herbata spowodowały, iż z czasem zęby straciły swoją biel. Z upływem czasu odbarwienia te penetrują głęboko wnętrze zęba. Tak jak białe ubranie, które wyprane zostało z kolorowym, nie odzyska swojego pierwotnego koloru, tak samo zęby są niezwykle trudne do wybielania konwencjonalnymi metodami. Jednak zaawansowana technologia stosowana w systemie BEYOND pozwala na bezpieczne oczyszczenie zarówno powierzchni jak i wewnętrznej struktury zęba.

Urządzenie wybielające BEYOND emituje zimne niebieskie światło o wysokiej częstotliwości pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Konstrukcja optyczna gwarantuje, że szkodliwe światło podczerwone oraz nadfioletowe zostaje całkowicie wyeliminowane. Środek wybielający zawierający nadtlenek wodoru i 20-sto nanometrowy dwutlenek krzemu natychmiast utlenia całą powierzchnię 16-stu lub więcej zębów podczas jednego zabiegu przywracając im piękną biel.

Testy dowodzą, że rezultatem wybielania systemem BEYOND jest poprawa od 5 do 14 odcieni według skali VITA. Rezultaty są o 30% lepsze niż przy wybielaniu nocnymi i zdecydownie lepsze niż przy wybielaniu nocnym i zdecydownie lepsze od innych podobnych metod. Wybielanie zębów metodą BEYOND trwa jedynie 30 minut. Ponad milion amerykanów skorzystało już z tej metody. Użycie niskiej temperatury, zimnego światła, eliminuje podrażnienie nerwów. BEYOND jest zabiegiem jednorazowym, bez skutków ubocznych. System BEYOND jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z obecnie dostępnych na rynku.

 

 

Nie każda metoda wybielania jest możliwa do zastosowania w warunkach domowych. Niektóre z nich mogą wykonywać tylko gabinety stomatologiczneWybielanie zębów, nawet nie wymagające specjalistycznych urządzeń czy fachowej pomocy, powinno być zawsze konsultowane z lekarzem stomatologiem. Jeśli pomyślimy o wybieleniu zębów, niech pierwszym krokiem będzie wizyta u stomatologa i profesjonalny wybór metody wybielania.
Zapraszamy do naszego gabinetu – dentystyczne wybielanie zębów, Kraków.

POLUS

Aktualnie w SE+ tradycyjna lampa BEYOND została zastąpiona  lampą nowszej generacji  BEYOND POLUS.
Akcelerator wybielania BEYOND POLUS razem z zestawem PREMIER otrzymał maksymalną ocenę 5+, oraz 98% pozytywnych ocen przypadków klinicznych.
BEYOND POLUS POWER WHITENING jest uznawany za najbezpieczniejszy
i najbardziej skuteczny system wybielania zębów!!!!

Innowacyjna technologia jest połączeniem światła halogenowego ze światłem diodowym, czego rezultatem jest wytworzenie intensywnego światła, które dzięki 150000 światłowodów oraz zastosowaniu specjalistycznych filtrów optycznych
likwidują wszelkie szkodliwe ciepło oraz promieniowanie podczerwonei
i ultrafioletowe.
Ta innowacyjna i skuteczna technologia światła połączona ze specjalną formułą żelu
wybielającego BEYOND przywraca biel zębom już w ciągu 30 minut.

Dla podtrzymania efektu wybielania można jeszcze dodatkowo stosować do codziennej higieny jamy ustnej pasty wybielajace w dwóch rodzajach : adwanced whitening, lub sensivity formula oraz płyny BEYOND.

 

 1. Kto może sie poddać zabiegowi wybielania?

Wybielanie daje bardzo dobre rezultaty u każdego, ale efekt jest najbardziej widoczny u osób spożywających kolorowe produkty, pijących zioła, palacych papierosy. Jest on również widoczny u osób po leczeniu antybiotykami i w podeszłym wieku.

 1. Jak bardzo wybiela się moje zeby po zabiegu?

Efekt zależy od intensywności przebarwień i doboru swiatła, ale zwykle zęby wybielają się o 2-3 tony.

 1. Czy system Beyond wybieli korony, licówki i plomby ?

System Beyond wybieli jedynie własne zęby.

 1. Jak długo utrzyma się efekt wybielania?

Jest to zróżnicowane u każdego człowieka, zależy w dużej mierze od jedzenia  i stylu życia. Ale efekt utrzymuje się minimum dwa lata. Zalecane są okresowe zabiegi podtrzymujące efekt wybielania takie jak pasty PEARL WHITE, czy płyny do płukania jamy ustnej.

Wtedy efekt utrzymuje się nawet kilkja lat.

 1. Jak długo trwa zabieg ?

W większości przypadków trwa 30 minut, jednak najlepsze efekty dają trzy cykle po 15 minut. Doliczając czas potrzebny na przygotowanie zabieg trwa maksymalnie 1,5 godziny.

 1. Czy wybielanie jest bezpieczne ?

W 100 % tak gdyż system BEYOND POLUS ma zaawansowany system filtracji  swiatła dzięki któremu całkowicie wyeliminowane jest wydzielanie ciepła i promieniowanie UV.

 1. Jak należy dbać o biały uśmiech po zabiegu ?

Przez około 48 godzin po zabiegu obowiazuje tzw.biała dieta. Nie należy palić papierosów, pić czarnej kawy, kolorowych płynów i produktów spożywczych.

                                        

Elektroniczny system składania wniosków

MediRaty

MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania („pożyczka medyczna”) płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej. Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania budżetu domowego czy czekania w kolejce.

Studio stomatologii estetycznej