Nasze usługi

Pojęcie estetyki

Naszym zadaniem jako lekarzy Studia Stomatologii Estetycznej jest – jak sugeruje nazwa – nie tylko uzupełnianie braków zębowych czy odtwarzanie utraconych funkcji żucia i mowy, ale także przywrócenie estetyki – czyli pięknego, naturalnego uśmiechu i rysów twarzy.

Przyjęto w stomatologii, że cztery czynniki mają wpływ na estetykę:

  • Zależność kształtu – zęby powinny współgrać z zarysem twarzy, warg i dziąseł;
  • Idealne proporcje – oparte na schemacie litery ‚T’;
  • Perspektywa i iluzja – pozwalająca na uwypuklenie lub ukrycie pewnych cech anatomicznych.
  • Symetria – polegająca na kontrolowaniu wielkości i kształtu obydwu stron twarzy w stosunku do lini środkowej;

Pojęcie estetyki nie zawsze jesestetyka-01t w stomatologii jednoznaczne. Nawet śnieżnobiałe, równe zęby nie będą estetyczne jeżeli stanowią tylko oderwany fragment całości, a pozostałe są inne.

Pacjent ma prawo wymagać, aby nikt z jego otoczenia nie zorientował się, że odwiedza on gabinet stomatologiczny. W wielu przypadkach pomocne bywa zdjęcie wykonane przed utratą zębów czy też wnikliwa rozmowa pozwalająca poznać oczekiwania pacjenta.

Dziś możliwości technologiczne i gama produkowanych kolorów jest tak duża, że praktycznie zarówno normalne wypełnienie jak i uzupełnienie protetyczne może i powinno być nie do odróżnienia. Dodatkowo tzw. modyfikatory kolorów pozwalają wykonywać sztuczne osady, naloty oraz pęknięcia szkliwa, a nawet imitować sztuczne wypełnienia.

 

NOWY MATERIAŁ DO WYPEŁNIEŃ

enamel

 

Artykuł dr Justyny Czechowskiej

Stomatologia estetyczna , kosmetyka uśmiechu to dziś bardzo ważny element medycyny estetycznej. Kto z nas nie pragnie perfekcyjnych, zdrowych i naturalnie wyglądających zębów ? „HOLLYWOOD SMILE” ? Dzięki nowoczesnym technikom, doskonałym materiałom, a przede wszystkim wiedzy i zdolności lekarza jesteśmy w stanie Państwu to zapewnić!

  • Estetyczne ,piękne wypełnienia, idealnie imitujące naturalne szkliwo
  • Nadbudowa startych patologicznie brzegów siecznych
  • Zmiana kształtu zębów
  • Odbudowa zębów złamanych
  • Zamykanie diastem i trem (przestrzeni pomiędzy zębami )
  • Korekta wad i zaburzeń rozwojowych

Poniżej prezentujemy kilka przypadki pacjentów Studia Stomatologii Estetycznej

zdjecie1

       Zaburzenia mineralizacji szkliwa w okolicy szyjek zębów przednich . W przeciągu kilku godzin usunęliśmy niepełnowartościowe szkliwo i zastąpiliśmy go w sposób idealnie odtwarzający utracone tkanki.

 zdjecie2

     Nieprawidłowości w budowie zębów, wady rozwojowe to dość częsty i powszechny problem. U naszej młodej pacjentki wykonaliśmy estetyczne, minimalnie inwazyjne leczenie ( bez szlifowania i niszczenia własnego zęba). Przy pomocy materiału Enamel odtworzyliśmy naturalny, anatomiczny kształt zębów i piękną linię uśmiechu.

 zdjecie3

     Nieestetyczną i nieszczelną rekonstrukcję złamanego siekacza górnego odbudowaliśmy techniką warstwową a przy okazji zamknięta została przestrzeniń między zębami ( diastema ) , co znacznie poprawiło końcowy efekt estetyczny. Kształt został idealnie dopasowany do zębów sąsiednich.

 zdjecie4

     Delikatna korekta linii uśmiechu Design Smile . Zamknięte zostały przestrzenie między siekaczami, skorygowany kształt zębów, nadbudowane brzegi sieczne. Tak niewielkie zmiany, diametralnie zmieniły efekt końcowy i uszczęśliwiły pacjenta.

HOLYWOOD SMILE, DESIGN SMILE

Nawet drobnymi zmianami jesteśmy w stanie znacznie poprawić i upiększyć uśmiech a tym samym poprawić samopoczucie i dodać pewności siebie.

 

ARTYKUŁ STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Elektroniczny system składania wniosków

MediRaty

MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania („pożyczka medyczna”) płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej. Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania budżetu domowego czy czekania w kolejce.

Studio stomatologii estetycznej