Nasze usługi

Licówki, korony, mosty, wkłady

 

Uzupełnienia stałe (1.licówki, 2.wkłady, 3.korony, 4.mosty) odtwarzają braki pojedynczych zębów, lub braki międzyzębowe. Informacje odnośnie wielkości, kształtu, koloru uzupełnianych zębów dają nam pozostałe zęby własne pacjenta. Niekiedy wykonuje się na koronach i mostach sztuczne przebarwienia (takie jak u palaczy), sztuczne wypełnienia, kiedy indziej zaś odtwarza się piękny, równy kształt zębów o cechach zgodnych z cechami idealnego zwarcia i zgryzu.

Licówki porcelanowe

Licówki to cieniutkie płatki porcelany przyklejane do wargowych powierzchni zębów.

Są mało inwazyjne, gdyż wymagają minimalnego opracowania zęba. Dzięki nim można uzyskać naturalny, piękny, uśmiech, który znacznie poprawi samopoczucie.

Wskazaniem do ich wykonania są przebarwienia po leczeniu endodontcznym, po zażywaniu antybiotyków, rozległe wypełnienia, diastemy lub niewielkie wady zgryzu.

Licówki można wykonywać na pojedynczy ząb, na kilka zębów a nawet na cale łuki zębowe.

 Obecnie dzięki specjalnym systemom klejącym można nawet odbudowywać większe fragmenty zębów. Ten nowy kierunek w stomatologii nazywa się “ bonded dentistry “.

       DSC_0684_Fotor_Collage

       licówki

Licowka porcelanowa

nasz pacjent któremu wykonano pojedynczą licówkę na ząb

DSC_0600[3] DSC_0608[2]

odbudowa przy pomocy licówek 10 zębów w szczęce i 10 zębów w żuchwie 

Nakłady ( onlaye ), wkłady 

pozwalają precyzyjnie odtworzyć tkanki zęba w przypadku znacznego uszkodzenia. Wykonuje się je z porcelany lub kompozitu w laboratorium, a następnie przykleja do zęba przy pomocy specjalnych systemów wiążących ( bonding dentistry )

Korony

pokrywają cały ząb zarówno od strony wargowej jak i policzkowej. Wykonuje się je w laboratorium. Mogą być z porcelany ( tylko na zęby przednie ) lub z porcelany którą napalanej na stop metalu stomatologicznego, złoto-platynę lub tlenek cyrkonu

Mosty

uzupełniają w sposob trwały braki jednego lub większej ilości zębów. Cementuje się je przy pomocy koron na sąsiednich zębach. Często, te tak zwane zęby filarowe, wymagają wcześniejszego leczenia kanałowego.

Stałe uzupełnienia wykonuje się z różnych materiałów. Niewątpliwie najlepszym materiałem, który jest obojętny dla tkanek i jednocześnie nie ulega starciu i przebarwieniom jest porcelana. Stale rozwijające się techniki dają możliwość napalenia porcelany na różnego rodzaju stopy metali. Niekiedy wybór metalu musi być uzależniony od uzupełnień protetycznych, które pacjent już posiada w jamie ustnej, gdyż duże różnice w potencjale napięciowym mogą spowodować niemiłe dolegliwości określane ogólnie jako elektrometaloza. Eliminują takie niebezpieczeństwo coraz częściej stosowane (niestety droższe) korony i mosty porcelanowe napalone na tytan. Jest on metalem niezwykle wytrzymałym, lekkim, nie przewodzącym temperatury i absolutnie biokompatybilnym.

Nowością są również korony i mosty porcelanowe wykonywane metodą z tlenku cyrkonu ( np Procera ), które nie posiadają szkieletu metalowego, dają znakomitą przezierność i załamania światła odpowiadające naturalnym tkankom zęba. W związku z wyjątkowo korzystnym efektem estetycznym polecane są szczególnie w odcinku przednim. Zaletą ich jest również biokompatybilność – nie wywołują alergii i są obojętne dla organizmu. 

 

Pacjent 1

 UZUPELNIENIA_STALE_2  UZUPELNIENIA_STALE_3

 

UZUPELNIENIA_STALE

 

Pacjent 2

UZUPELNIENIA_STALE_4

 

 

Mając na uwadze wielkość i różnorodność stopów dostępnych na rynku i związane z nimi objawy nietolerancji, coraz większe znaczenie zyskuje nowa technika wykorzystująca metody galwaniczne (galwanoforming). Spełnia ona wymagania estetyczne i zapewnia osiągnięcie korzystnych i długotrwałych efektów. Wysoka biokompatybilność, idealne dopasowanie, ochrona miazgi zęba, możliwość cementowania, rozsądne koszty to cechy, którymi charakteryzują się wyroby galwaniczne. Uzupełnienia protetyczne wytwarza się na szkieletach ze złota galwanicznego. Tą techniką można wykonywać wkłady koronowe, korony pojedyncze (ryc. 5) i mosty (ryc. 6 a,b)

 

  

 

Nie jest prawdą pokutujące wśród pacjentów przekonanie, że uzupełnienia stałe są szkodliwe gdyż wymagają oszlifowania zębów, albo, że zęby pod koronami psują się. Stosowanie znieczuleń, nowoczesne techniki szlifowania, precyzyjne masy wyciskowe i technologie laboratoryjne dają możliwość wykonania niezwykle precyzyjnych, perfekcyjnych prac. Prawidłowo oszlifowany ząb zachowuje swoją wytrzymałość, a zacementowana korona izoluje tkanki zęba od środowiska jamy ustnej. Obecnie używane nowe generacje cementów wydzielają dodatkowo fluor przez kilka miesięcy impregnując schowany kikut zęba. Także możliwość zabezpieczenia pacjenta uzupełnieniami tymczasowymi sprawia, że nie musi on ani na chwilę rezygnować ze swojego normalnego trybu życia.

 

 

leczenie protetyczne

 

 

 

Elektroniczny system składania wniosków

MediRaty

MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania („pożyczka medyczna”) płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej. Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania budżetu domowego czy czekania w kolejce.

Studio stomatologii estetycznej