Nasze usługi

Emdogain

 

 

Emdogain jest preparatem produkowanym przez szwedzką firmę Biora AB. Preparat jest przedstawicielem nowej, biologicznej koncepcji regeneracji tkanek przyzębia. Polega ona na naśladowaniu procesów biologicznych zachodzących podczas naturalnego rozwoju zęba. Odbudowuje zniszczone w wyniku paradentozy struktury podporowe zęba z zachowaniem ich pierwotnej budowy i funkcji. Najważniejszym składnikiemEmdogainu jest amelogenina – białko produkowane przez organizm ludzki tylko w fazie formowania zębów w życiu płodowym każdego człowieka. Pełni ono ważną rolę w tworzeniu zęba i jego struktur.

 

Nie zaobserwowano żadnych negatywnych skutków stosowania preparatu Emdogain.

Jak działa Emdogain?

Ząb umocowany jest w zębodole dzięki specjalnej strukturze podporowej. Składa się ona z cementu korzeniowego, ozębnej, kości wyrostka zębodołowego. Włókno kolagenowe łączy cement korzeniowy ze strukturami kostnymi. Emdogain regeneruje fizjologiczne struktury podporowe zęba. Nałożenie preparatu na powierzchnię zęba stwarza szansę na regenerację utraconych struktur. Regeneracja oznacza powtórzenie naturalnych procesów powstawania aparatu podporowego zęba, występujących w dzieciństwie. Emdogain daje szansę utrzymania własnych zębów. Regeneracja tkanek podporowych zęba po leczeniu preparatem Emdogain

 

 

fot.1. Ubytek kości i głęboka kieszonka przyzębna przed zastosowaniem preparatu Emdogain

 

fot.2. Linia cięcia przebiegająca przez szczelinę dziąsłową.

 

 

fot.3. Usunięcie płytki nazębnej, kamienia i ziarniny – tz. kiretaż otwarty.

 

fot.4. Usunięcie ‚warstwy mazistej’ z powierzchni korzenia stosując PrefGel przez 2 min.

 

 

fot.5.6 Pokrycie przygotowanej i oczyszczonej powierzchni korzenia preparatem Emdogain.

 

fot.7. Pokrycie szwów i krawędzi rany resztą preparatu Emdogain pozostałą po zabiegu.

 

fot.8. Badanie 6 miesięcy po leczeniu preparatem Emdogain – odbudowane przyczepy i nowa kość wyrostka zębodołowego.

 

Gojenie rany po przebytym leczeniu z użyciem Emdogain przebiega szybko. Natychmiast po nałożeniu preparatu rozpoczyna się intensywny proces odtwarzania struktur podporowych zęba. Pełny proces regeneracji trwa około roku a w wielu przypadkach dłużej. Ważnym czynnikiem jest systematyczna i trwała współpraca ze stomatologiem. Obejmuje ona regularne wizyty oceniające i kontrolujące przebieg leczenia oraz ścisłe stosowanie się do rad i wskazówek udzielanych przez lekarza. Instruktaż dotyczy prawidłowego utrzymania higieny jamy ustnej, umiejętnego czyszczenia zębów, a zwłaszcza przestrzeni międzyzębowych itp. Dzięki obustronnym wysiłkom możliwe jest osiągnięcie zamierzonego celu. Jest nim ochrona przed utratą własnych zębów na długie lata.

 

Leczenie z użyciem Emdogain.

 • 1 tydzień W dniu zabiegu nie należy szczotkować zębów w okolicy zabiegowej. Unikać twardych i kruchych pokarmów. Rozpocząć płukanie roztworem chlorheksydyny 0,1-0,2%(Paroplaque, Corsodyl, Lacalut).
 • 2-6 tydzień Zdjęcie szwów chirurgicznych. Kontynuowanie płukania jamy ustnej roztworem chlorheksydyny. Nie należy stosować nici dentystycznych i innych środków do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych lub irygatorów do płukania kieszonek dziąsłowych.
 • 6 tydzień Zakończenie płukania roztworem chlorheksydyny. Specjalną szczoteczką o bardzo miękkim włosiu należy rozpocząć delikatne i ostrożne szczotkowanie zębów w okolicy zabiegowej od strony językowej i policzkowej z wyjątkiem przestrzeni międzyzębowych. W porozumieniu z lekarzem i po przeprowadzeniu instruktażu można stosować nici dentystyczne do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.
 • 7 tydzień
  Wizyta kontrolna oceniająca przebieg leczenia i stan higieny jamy ustnej. W przypadku prawidłowo zakończonego procesu gojenia można rozpocząć szczotkowanie zębów.
 • 3 miesiąc, 6 miesiąc
  Wizyta kontrolna u stomatologa oceniająca przebieg leczenia i stan higieny jamy ustnej

12 miesiąc

 • Wizyta kontrolna i wykonanie zdjęcia RTG zębów poddanych leczeniu preparatem

 

Emdogain.

 

 

fot.1. Przed leczeniem preparatem Emdogain – głęboko kieszonka przyzębna i duży ubytek kostny.

 

fot.2. 12 miesięcy po leczeniu preparatem Emdogain – postępujący proces regeneracji tkanki konstnej

 

Wskazówki końcowe dla pacjentów leczonych preparatem Emdogain:

 • Unikać twardych i kruchych pokarmów np. jabłek, surowych warzyw np. marchew.
 • Unikać dotykania opuszkami palców i językiem okolicy zabiegowej.
 • Unikać palenia tytoniu przynajmniej przez 6 tygodni od dnia wykonania zabiegu.

Elektroniczny system składania wniosków

MediRaty

MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania („pożyczka medyczna”) płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej. Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania budżetu domowego czy czekania w kolejce.

Studio stomatologii estetycznej