Nasze usługi

Leczenie chorób przyzębia i sterowana regeneracja kości

 

 

Na paradentozę choruje ponad 10% ludności na świecie. W Polsce odsetek chorujących jest dużo większy, obejmuje ok. 70% ludności. Choroba pojawia się zwykle ok. 30 roku życia, dotyka częściej mężczyzn niż kobiety.

Paradentoza jest chorobą tkanek przyzębia. Powstaje w wyniku długotrwałego procesu zapalnego wywołanego przez drobnoustroje chorobotwórcze gromadzące się w miejscu zetknięcia dziąseł i zęba. Namnażające się mikroorganizmy prowadzą do zniszczenia struktur utrzymujących ząb w zębodole.

 

Nie zawsze możemy określić przyczyny występowania choroby. Najczęstszymi czynnikami wywołującymi schorzenie jest brak dostatecznej higieny jamy ustnej, zmniejszenie odporności immunologicznej organizmu, czynniki dziedziczne, długotrwały stres, palenie tytoniu. Bezpośrednią i pierwotną przyczyną rozwoju paradentozy jest tworząca się płytka bakteryjna, powstała w wyniku zaniedbań codziennej higieny jamy ustnej.

 

 

Dalsze nieregularne i nieprawidłowe czyszczenie zębów prowadzi do tworzenia na powierzchni zęba nowej twardej struktury tzw. kamienia nazębnego. Stanowi on doskonałą powierzchnię do dalszego namnażania się bakterii. Kamień nazębny kaleczy i uszkadza dziąsła rozpoczynając ich stan zapalny zwany zapaleniem dziąseł (gingivitis). Objawia się to zaczerwienieniem, obrzękiem i łatwym krwawieniem dziąseł, nawet przy szczotkowaniu.

 
 
 

Nie leczony, długotrwały stan zapalny dziąseł, powstały w wyniku działania bakterii i ich toksyn prowadzi do osłabienia włókien łącznotkankowych, które łączą ząb z kością. Manifestuje się to obniżeniem dziąseł oraz tworzeniem kieszonek dziąsłowych. Zniszczenie przyczepu łącznotkankowego zapoczątkowuje proces rozchwiania zębów w zębodole oraz samoistnego wypadania pojedynczych lub kilku zębów.

Paradentoza leczenie – wstępem do każdej z metod leczenia chorób przyzębia jest bardzo dokładne, profesjonalne usuniecie kamienia nazębnego i osadów.

Zapraszamy do naszego gabinetu – leczenie: choroby przyzębia, Kraków, (paradentoza – Kraków)

FORBES CHOROBY PRZYZEBIA

 

Elektroniczny system składania wniosków

MediRaty

MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania („pożyczka medyczna”) płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej. Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania budżetu domowego czy czekania w kolejce.

Studio stomatologii estetycznej