Nasze usługi

Ortodoncja

 

Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych

Piękny uśmiech jest marzeniem prawie każdego z nas. A jeszcze gdy ukazujemy równe, białe zęby, twarz wygląda atrakcyjnie i tym samym rośnie nasze dobre samopoczucie. Często jednak unikamy uśmiechu ze względu na krzywe zęby, czyli wadę zgryzu. Myślimy wówczas o możliwościach prostowania zębów, zadając sobie pytania: jak można skorygować zgryz?, czy nasza wada jest naprawialna?, do ilu lat można zakładać aparat korekcyjny? Na takie pytania odpowie ortodonta, który zajmuje się leczeniem właśnie wad zgryzu. Dowiemy się wówczas, że leczenie ortodontyczne może być przeprowadzane w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego i stałego, czyli u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przywykliśmy uważać, że wady zgryzu można naprawić wyłącznie w dzieciństwie, a w ostateczności – we wczesnej młodości. Dlatego nie dziwią nikogo licealiści czy studenci w specjalnych aparatach, a widok kolorowych elementów na zębach nawet bawi. Warto jednak wiedzieć, że prostowanie zębów, jak popularnie nazywa się ortodoncję, nie ma na celu wyłącznie względów estetycznych, ale głównie lecznicze. I co najważniejsze – można , a czasem nawet trzeba, poprawić układ zębów nawet po 60-tce!

Leczenie dorosłych ma nie tylko na celu poprawę estetyki zębów, lecz często jest przygotowaniem do leczenia protetycznego, chirurgicznego czy implantologicznego.Choroby dziąseł i przyzębia nie eliminują pacjenta z leczenia ortodontycznego, ale narzucają konieczność współpracy z lekarzem od chorych dziąseł, czyli periodentologiem. To prawda, że aparaty ortodontyczne wyrównują zęby i naprawiają wady zgryzu. Mają za zadanie także usunąć ich konsekwencje, powodujące złe rozdrabnianie pokarmów, a także próchnicę, spowodowaną złym czyszczeniem zębów, często utrudnionym z powodu ich stłoczenia.

Zapraszamy do naszego gabinetu – Ortodoncja, Kraków (prostowanie zębów – Kraków)

FORBES ORTODONCJA

Elektroniczny system składania wniosków

MediRaty

MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania („pożyczka medyczna”) płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej. Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania budżetu domowego czy czekania w kolejce.

Studio stomatologii estetycznej