Nasze usługi

Przeszczepy kości własnej

Z biologicznego i immunologicznego punktu widzenia najkorzystniejsze jest zastosowanie kości własnej czyli autogennej.

Jej użycie wymaga jednak zawsze wykonania dodatkowego zabiegu operacyjnego. Kość może być pobrana z jamy ustnej lub spoza niej.

stomatologii ( implantologii, periodontologii ) zabieg przeprowadza się zwykle ambulatoryjnie,gdyż do wypełnienia ubytku wystarcza relatywnie niewielka ilość kości.
Pobierany fragment może mieć kształt prostokątnego bloczka, cylindra, lub występować w formie rozdrobnionej.

W przypadku zastosowania postaci rozdrobnionej ubytek należy pokryć membraną. Bloczki kostne są najczęściej stosowane przy zaawansowanych resorpcjach kości szczęk i w zabiegu podniesienia części zębodołowej wyrostka.

Kość najczęściej pobiera się w żuchwie z:

  • bródki,
  • bezzębnych odcinków części zębodołowej żuchwy lub szczęki,
  • okolicy zatrzonowcowej żuchwy,
  • guza szczęki

Zabieg przeszczepiania kości autogennej jest bardzo pomocny w jednoczasowej i dwuczasowej implantacji, jeżeli, ilość kości w miejscu planowanego zabiegu jest niewystarczająca.

Niekiedy stosuje się połączenie przeszczepu kości autogennej z materiałami kościozastępczymi.

Elektroniczny system składania wniosków

MediRaty

MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania („pożyczka medyczna”) płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej. Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania budżetu domowego czy czekania w kolejce.

Studio stomatologii estetycznej