Nasze usługi

Protetyka

Na świecie istnieje około 200 systemów implantacji, lecz tylko kilka ma udowodnioną klinicznie osteointegrację na poziomie komórkowym. To właśnie ten etap gwarantuje długotrwałe utrzymanie implantu.

Studio Stomatologii Estetycznej posiada autoryzację dwóch wiodących na świecie systemów implantacyjnych – szwajcarskiej firmy STRAUMANN i szwedzkiej firmy Bra*nemark System Replice.

Studio Stomatologii Estetycznej posiada ponad 20 lat doświadczeń własnych w leczeniu pacjentów za pomocą implantów.

Materiałoznawstwo i technologie produkcji rozwijają się dynamicznie, a wspólne doświadczenia medycyny i fizyki umożliwiają ewolucję systemów implantacyjnych. Instytut Straumanna jest bardzo prężny. Zarówno część wewnątrzkostna ,jak i rozwiązania konstrukcji nadbudowy dynamicznie nadążają za stawianymi coraz wyżej przez chirurgię i estetykę wymaganiami.

Implanty Straumanna charakteryzuje:

 • Możliwość odbudowy ostatecznej już po 2 miesiącach dzięki powierzchni SLA,
 • Skok śruby – ułożenie gwintu idealnie dopasowane do powietrznej – beleczkowatej struktury tkanki kostnej,
 • Możliwość natychmiastowego wprowadzenia implantu, zaraz po usunięciu zęba,
 • Dowolność wyboru techniki operacyjnej przez lekarza w systemie dwuetapowym lub jednoetapowym,
 • Rozwiązania nadbudowy gwarantujące małą ilość miejsc retencyjnych, które mogą być siedliskiem infekcji,
 • Oraz osiągane efekty estetyczne do złudzenia naśladujące naturę.

Drugi etap leczenia to odbudowa protetyczna. W każdy implant wkręca się część pośrednią, czyli tzw. główkę, dzięki której będzie mógł być zamocowany pojedynczy ząb lub zespół zębów. Teraz pracę przejmuje laboratorium protetyczne, gdzie pod kontrolą lekarza powstają przyszłe – nowe zęby.

 

 

Dokonywana jest analiza modeli gipsowych odzwierciedlających warunki zgryzowe u pacjenta. Bardzo istotne jest, aby przyszłą odbudowę wykonać zgodnie z regułami fizjologii i fizyki nie zaniedbując przy tym oczywiście estetyki.

Odbudowujemy fragment dużego i skomplikowanego układu gryzienia i nie może być mowy o jakichkolwiek niekontrolowanych przeciążeniach, które mogłyby powodować dolegliwości bólowe lub co gorsza mogą uszkodzić wewnątrzkostną część implantu.

Ważne jest też, aby zapewnić dobry dostęp dla czyszczenia szczoteczką oraz nie wytwarzać miejsc, w których mogłyby zalegać resztki pokarmowe.

Implanty stosuje się przy różnych rodzajach braków zębowych:

A. W przypadku utraty pojedynczego zęba, aby zrobić klasyczny most musimy spiłować często zdrowe i dobre zęby w sąsiedztwie. Możemy jednak wprowadzić implant do luki międzyzębowej i na nim zamocować koronę.

 

Pojedyncza odbudowa wymaga specjalnej ośmiokątnej śruby, która wkręcona do wnętrza implantu będzie uniemożliwiała swobodny obrót nowego zęba. W odcinkach przednich, gdzie estetyka odgrywa decydującą rolę, od zewnątrz – na powierzchni wargowej brzeg korony wnika pod dziąsło do złudzenia upodabniając się do naturalnego zęba. Aktualne techniki umożliwiają również kształtowanie brodawki międzyzębowej i zaplanowanie prawidłowej linii dziąsła.

 

 

W odcinkach bocznych główny nacisk kładziemy na jak największą łatwość oczyszczania

B. Kiedy potrzebna jest odbudowa kilku zębów możemy wykonać kilkupunktową niezależną implantację i na niej oprzeć pojedyncze brakujące zęby.

Można również pojedynczym wszczepem stworzyć podparcie jednostronne dla mostu (drugim będą zęby własne) lub ewentualnie stworzyć most samodzielny. Most jest uzupełnieniem stałym – nieruchomym utrzymującym się na minimum dwóch filarach, z umieszczonym w środku przęsłem. Tymi podporami są zęby własne lub implanty, albo tez kombinacje mieszane.
Minimalnie, aby odtworzyć wszystkie zęby tj. 14 (przy całkowitym bezzębiu szczęki lub żuchwy) potrzeba 6 implantów.

C. W przypadku bezzębia tradycyjną formą leczenia jest proteza całkowita. Jednak ci z Państwa, którzy używają takich uzupełnień wiedzą, jak wiele kłopotów mogą one przysporzyć. Implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i stabilizują protezy. 2 lub 4 wszczepy umieszczone w odcinku przednim utrzymują protezę przy pomocy zatrzasków punktowych lub dają możliwość wykonania kładki (belki)

Proteza całkowita overdenture umocowana na 6 implantach i kładce.

Proteza całkowita zamocowana na 2 implantach i zatrzaskach kulkowych.

Obecnie opracowano implanty natychmiastowe, do wprowadzenia zaraz po usunięciu zęba. Jest to możliwe i wykonywane tylko w przypadku, gdy otwór po usuniętym zębie jest na tyle mały, że można go powiększyć kalibrowanym wiertłem pod średnicę zaplanowanego implantu. Najczęściej potrzebne jest dodatkowe użycie specjalnych membran ułatwiających regenerację kości lub użycie syntetycznego granulatu kostnego. Przedłuża się też czas gojenia, do co najmniej 6-ciu miesięcy.

Nowy rodzaj implantu do natychmiastowego zabiegu.

 

 

Jeśli żywotność implantacji ma być długa, potrzebna jest duża doza samodyscypliny.
Pacjent musi uczestniczyć w utrzymaniu efektu implantacji, przestrzegać nienagannej higieny, aby zapobiec powstawaniu stanów zapalnych śluzówek. Przy dużych zaniedbaniach implant stanowi swoiste wrota – ścieżkę dla rozprzestrzeniania się zakażenia mogącego doprowadzić do powstania zapalenia kości oraz odrzutu przeszczepu.

Piękny uśmiech będzie towarzyszył Państwu przez wiele lat tylko przy ścisłej współpracy z lekarzem.
Należy również przestrzegać wizyt kontrolnych.

Zasady wprowadzania implantów Bra*nemark system Replace są podobne do Straumanna

Cechy implantów:

 • Trwałe
 • Bezpieczne
 • Funkcjonalne
 • Atrakcyjne estetycznie
 • Firma daje 10-cio letnią gwarancję

Ich powierzchnia Tiknite przyspiesza osteointegrację, zwiększa stabilność implantu w pierwszych tygodniach po wprowadzeniu wszczepu.

Elektroniczny system składania wniosków

MediRaty

MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania („pożyczka medyczna”) płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej. Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania budżetu domowego czy czekania w kolejce.

Studio stomatologii estetycznej