PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

26 marca 2018

MOSTY ZĘBOWE

Wiele osób w pewnym momencie życia staje przed koniecznością usunięcie zęba lub założenia korony ,gdyż własny ząb jest mocno zniszczony. W takim wypadku z pomocą przychodzi lekarz protetyk czyli specjalista w dziedzinie odbudowy zębów na wzór naszych naturalnych.

protetyka1

RODZAJE UZUPEŁNIEŃ STOMATOLOGICZNYCH

Podczas konsultacji z lekarzem zostanie zaplanowane dalsze postępowanie oraz wybór czy wykonana zostanie korona protetyczna , most czy może proteza ruchoma.

MOST PROTETYCZNY – MOST STOMATOLOGICZNY

często nazywany przez pacjentów mostkiem to praca protetyczna pozwalająca na uzupełnienie luk po usuniętych zębach. Most protetyczny składa się z koron protetycznych osadzonych na filarach zębowych lub implantach połączonych przęsłem (uzupełnienie brakujących zębów).

protetyka2

DLACZEGO WARTO UZUPEŁNIAC BRAKI ZĘBOWE

Poza względami estetycznymi uzupełnienia protetyczne pozwalają na utrzymanie prawidłowego zgryzu, chronią dziąsła przed chorobami i zapobiegają schorzeniom stawu skroniowo-żuchwowego. Mosty są komfortowe dla pacjenta z racji tego ,ze są zamocowane na stałe. Są bardzo estetyczne ,nie różnią się wcale od naszych naturalnych zębów. Korony w mostach są olicowane porcelaną, tak ,że zachowują połysk i przezierność właściwą naszym zębom.

RODZAJE MOSTÓW PROTETYCZNYCH

Most tradycyjny dwubrzeżny filary umieszczone po obu stronach a pośrodku żeby brakujące

Most jednobrzeżny wspornikowy gdy pacjent nie ma dwóch zębów po stronie zęba brakującego. Brakujący most umieszony jest na końcu dwóch przylegających do siebie filarów(zostaje dowieszony)

Most Maryland adhezyjny to alternatywa dla tradycyjnego mostu żeby brakujące są umocowane skrzydełkami lub taśma z włókna szklanego do zębów bocznych.

Aby zadecydować o doborze najwłaściwszego rozwiązania prosimy o kontakt z nasza Kliniką. Na podstawie zdjęcia pantomograficznego lekarz dobierze najlepsza metodę uzupełnienia brakujących zębów.

Poprzedni artykuł

Kolejny artykuł