Postęp w ortodoncji – Aparaty ortodontyczne Invisalign

15 listopada 2016

invisalign_1

 

Nowoczesny aparat ortodontyczny Invisalign pozwala na otrzymanie efektu pięknego uśmiechu bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu stałego. 

Te przezroczyste aparaty ortodontyczne zostały opracowane przez firmę Align Technology we współpracy
z wybitnymi ortodontami w 1997r. Za pomocą metody Invisalign zęby prostowane są kilkoma kompletami alignerów dostosowanych do potrzeb pacjenta. Alignery delikatnie i równomiernie przesuwają zęby, są wygodne i przezroczyste dzięki czemu dużo mniej widoczne od tradycyjnych aparatów stałych. Aparaty Invisalign można łatwo zdjąć, co znacznie ułatwia jedzenie czy czyszczenie zębów. 

         invisalign_2invisalign-close

Dzięki zaawansowanej technologii system Invisalign może być stosowany w leczeniu szeregu przypadków ortodontycznych, takich jak stłoczenia zębów, szparowatość, zgryz krzyżowy, zgryz głęboki, czy przodozgryz które do tej pory leczono za pomocą tradycyjnych aparatów.

invisalign_9

Leczenie aparatami Invisalign trwa od 9 do 18 miesięcy. Podczas pierwszej wizyty lekarz tworzy plan leczenia jednocześnie opracowując trójwymiarową wizualizację jego efektów, dzięki której można zobaczyć, jak zęby będą przemieszczać się do pożądanej pozycji.

invisalign_10

Alignery należy nosić przez około 20–22 godzin dziennie, zdejmując je na czas posiłków oraz czyszczenia szczotką i nicią dentystyczną lub na szczególne okazje.

invisalign_3

Już dziś umów się na konsultację z naszym lekarzem ortodontą dr Katarzyną Mazur, żeby przekonać się jak dzięki Invisalign uzyskać piękny uśmiech.

Kolejny artykuł

Odbudowa kości przy pomocy siatki tytanowej