LICÓWKI

26 marca 2018

LICÓWKI

LICÓWKI PORCELANOWE

Licówki to cienkie 0,5mm porcelanowe płatki naklejane na zęby.

Jest to świetne rozwiązanie aby uzyskać piękny ,naturalny uśmiech bez konieczności szlifowania zębów i osadzania na nich koron. To mało inwazyjny sposób na osiągnięcie wymarzonego efektu. Licówki pozwalają na uzyskanie dowolnego, pożądanego kształtu zębów lub zaplanowanego koloru.

Licówkę porcelanową można wykonać na pojedynczego zęba, tak aby nie różnił się w żaden sposób od pozostałych. Często zakłada się licówki na cały łuk zębowy lub w odcinku przednim , ze względów estetycznych. Są one bardzo trwałe i odporne w użytkowaniu, posiadają naturalny połysk i przejrzystość taką jak naturalne zęby. Nie przebarwiają się od pokarmów i zachowują swój kształt przez cały czas ich użytkowania.

licówki1

WSKAZANIA DO ZAŁOŻENIA LICÓWEK

 

Licówka porcelanowa sprawdzi się w sytuacji gdy ząb po leczeniu kanałowym i jest ciemniejszy od pozostałych lub na skutek antybiotyków (tetracyklin) różni się kolorem od pozostałych. Wskazaniem do założenia licówek są również niewielkie wady zgryzu , diastema lub duże wypełnienia. Można również wykonać licówkę aby skorygować kształt zęba, wydłużyć go lub poszerzyć. W odróżnieniu od koron licówka pozwala na zachowanie większości naturalnego zęba.

LICÓWKI KOMPOZYTOWE

Obecnie dostępny jest specjalny materiał kompozytowy typu Enamel HRi. Jego zaletą jest to ,że doskonale imituje naturalną strukturę zęba i pozwala na zastosowanie go do wykonania licówek, zmiany kształtu i koloru zęba , wszelkie korekty estetyczne. Jest to najlepszy najnowocześniejszy w chwili obecnej nano-kompozytowy materiał hybrydowy do estetycznej odbudowy zębów

Licówki przed i po

licówki2 licówki3

Zaletą licówek kompozytowych jest ich cena, są one o wiele tańsze od licówek porcelanowych.

Ostateczną decyzję o wyborze rodzaju licówki podejmie lekarz stomatolog po konsultacji z pacjentem. Licówki można założyć u pacjentów w każdym wieku, przed założeniem licówek konieczne jest wykonanie higienizacji w gabinecie stomatologicznym.

Warto zapamiętać, że licówki zakładane są bez szlifowania zębów. Sam proces przebiega w dwóch etapach; na pierwszej wizycie żeby są przygotowywane, pobierany jest wycisk a do momentu odbioru pracy pacjent otrzymuje tymczasowa ochronę licówek. Na kolejnej wizycie gotowe już licówki są ostatecznie osadzane.

W przypadku licówek kompozytowych ,praca przebiega jednoetapowo, dlatego też potrzebny jest dłuższy termin wizyty, po której pacjent wychodzi z gabinetu z gotowymi licówkami.

EFEKT OSTATECZNY PO ZAŁOŻENIU LICÓWEK PORCELANOWYCH

licówki4

W CELU UMÓWIENIA WIZYTY PROSIMY O KONTAKT Z NASZĄ KLINIKĄ