Endodoncja mikroskopowa

1 maja 2016

Współczesna stomatologia daje ogromne możliwości pozwalające na utrzymanie własnych zębów, które dotychczas kwalifikowane były do usunięcia.

LECZENIE KANAŁOWE ( ENDODONTYCZNE ) polega na dokładnym oczyszczeniu i chemomechanicznym opracowaniu systemu kanałowego, a następnie jego szczelnym wypełnieniu.

Jest ono podstawą nowoczesnej stomatologii. Pozwala na zachowanie zdrowych korzeni zębów i tkanek okołowierzchołkowych czyli najlepszego, naturalnego fundamentu dla estetycznych wypełnień i prac protetycznych.

Odpowiedni sprzęt, umiejętności i doświadczenie specjalisty sprawia, że niemożliwe staje się MOŻLIWE!

panorama[4]

            Praca pod MIKROSKOPEM ZABIEGOWYM, w odpowiednim powiększeniu niezwykle  uszczupliła wskazania do ekstrakcji zębów, tym samym poszerzając skuteczność leczenia. Umożliwia znalezienie kanałów dodatkowych, bardzo cieńkich lub zobliterowanych, usunięcie złamanych narzędzi, wkałdów, zabiegi mikrochirurgii i wiele innych.

    zlamane narzedzie[5]

Ze względu na skomplikowaną anatomię zębów konieczność powtórnej ingerencji w system kanałowy wymaga zegarmistrzowskiej precyzji od operatora.

Do osiągnięcia wymaganych efektów niezbędna jest również nowoczesna diagnostyka: komputerowe zdjęcia punktowe, rentgen panoramiczny z mozliwością tomografii komputerowj i zdjęcia 3D.

nowe[1]