Dlaczego szczoteczka elektryczna i żadna inna…

21 kwietnia 2017

 

Zgodnie z niezależnym badaniem opublikowanym w 2005 r. „Szczoteczki wykorzystujące ruch obrotowo-oscylacyjny usunęły więcej płytki nazębnej i skuteczniej redukowały zapalenie dziąseł niż zwykłe szczoteczki manualne zarówno w krótko-, jak i długotrwałym użytkowaniu… Konsekwentnie, żaden inny model szczoteczek elektrycznych nie może się równać z powyższymi…”  Oral-B stało się pionierem obrotowo-oscylacyjnej technologii, wprowadzając ją na rynek w 1991 roku i od tamtej pory na stałe stosując w asortymencie wysokiej jakości szczoteczek zasilanych elektrycznie.Tyle jeśli idzie o wyniki badań ,fakty sa następujące;

Szczoteczka firmy Oral-B Triumph with SmartGuide wykonuje 8 800 obrotów oscylacyjnych (z boku na bok) oraz 40 000 obrotów pulsacyjnych (w przód i w tył) na minutę. Ma bezprzewodowy wyświetlacz, który wskazuje czas szczotkowania zębów oraz wizualny przewodnik przekazujący uwagi dotyczące sposobu oczyszczania zębów, pozwalając na ulepszanie techniki szczotkowania.

szczoteczka_oral_b

Szczoteczki elektryczne Oral-B są wyposażone w zaawansowaną technologię i posiadają wiele udogodnień, niektóre szczoteczki do zębów zasilane elektrycznie pozwalają nawet poprawić nawyki w szczotkowaniu zębów. Większość z nich jest dostępna w wersjach z funkcjami zwiększającymi wygodę używania szczoteczki, takimi jak uchwyt na główkę szczoteczki lub całą szczoteczkę, łazienkowe pojemniki do przechowywania i podróżne ładowarki. Cechy wynikające z zaawansowanej technologii obejmują:

 

Liczne tryby szczotkowania wyspecjalizowane w szczotkowaniu zębów wrażliwych, wybielaniu zębów lub masowaniu dziąseł.

Czujniki nacisku sygnalizujące zbyt mocne szczotkowanie.

Timery rejestrujące długość szczotkowania każdej z ćwiartek jamy ustnej.

Cyfrowe wskaźniki przypominające o wymianie główki szczoteczki.

Technologię oscylacyjno-rotacyjną.

Kompatybilność różnorodnych główek szczoteczek umożliwia wybór preferowanego układu włókien.

Zrozumiała jest chęć wypróbowania szczoteczki do zębów zasilanej elektrycznie przed pierwszym zakupem modelu o zaawansowanej technologii. Dentysta jest najlepszą osobą, która doradzi właściwy model, ponadto w naszej klinice jest możliwość przetestowania ich działania oraz dokonanie zakupu.

szczoteczki

Gwarantujemy ,że po wypróbowaniu szczoteczki elektrycznej nie będziesz chciał wrócić do manualnej bo to jak zakosztowanie jazdy Mercedesem po latach używania Maluszka :-)