CZY SZCZOTECZKIELEKTRYCZNE SĄ LEPSZE OD MANUALNYCH?

7 listopada 2017

W dzisiejszych czasach nawet przedmioty codziennego użytku są zaawansowane technologicznie. Nic więc dziwnego, że elektryczna szczoteczka do zębów z wbudowanym timerem i o różnych trybach pracy znacznie ułatwia prawidłową higienę jamy ustnej, w porównaniu ze zwykłą szczoteczką manualną. Jednak jeśli chodzi o zakup szczoteczki elektrycznej wielu z nas wciąż podchodzi do tego sceptycznie. Czy elektryczne szczoteczki rzeczywiście są lepsze od szczoteczek manualnych? Poniższe informacje pozwolą wyrobić sobie na ich temat własne zdanie.

Badania kliniczne dowiodły, że elektryczne szczoteczki rotacyjno-oscylacyjne są skuteczniejsze w usuwaniu płytki nazębnej i pozwalają utrzymać lepszą higienę i zdrowie jamy ustnej, w porównaniu ze zwykłymi szczoteczkami manualnymi. W przypadku szczoteczek Oral-B, technologię ruchów rotacyjno-oscylacyjno-pulsacyjnych wprowadzono już w 1998 roku. Wyniki mówią same za siebie – szczoteczki elektryczne Oral-B usuwają nawet do 100% więcej płytki nazębnej od zwykłych szczoteczek manualnych. Podczas szczotkowania zębów okrągła końcówka szczoteczki pulsuje, rozbijając płytkę nazębną i usuwając ją za pomocą ruchów rotacyjnych.

Używając szczoteczek manualnych, trudno jest przestrzegać prawidłowej techniki i 2-minutowego czasu szczotkowania zębów zalecanego przez dentystów. Przez to nie jesteśmy w stanie zadbać o właściwą pielęgnację i czyszczenie zębów. Szczoteczki elektryczne Oral-B mają wbudowany 2-minutowy timer, który ułatwia kontrolę nad czasem szczotkowania zalecanym przez dentystów. Co 30 sekund informuje również o konieczności zmiany ćwiartki jamy ustnej – dzięki czemu żaden obszar nie zostanie pominięty – zapewniając lepszą pielęgnację i czystość.

szczoteczka2

Niektóre modele szczoteczek elektrycznych wykonanych w technologii oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnej posiadają również wbudowany czujnik siły nacisku, który chroni zęby i dziąsła przed zbyt dynamicznym i mocnym szczotkowaniem.

W szczoteczkach elektrycznych dostępnych jest wiele trybów pracy, m.in. dokładnego czyszczenia, pielęgnacji dziąseł, wybielania, delikatnego czyszczenia oraz czyszczenia języka. Tryb dokładnego czyszczenia pozwala dodatkowo wydłużyć zaprogramowany czas, umożliwiając dokładniejsze czyszczenie. Tryb pielęgnacji dziąseł delikatnie masuje i stymuluje tkanki zapewniając prawidłową pielęgnację. Tryb delikatnego czyszczenia zmniejsza prędkość ruchów i zapewnia delikatniejsze czyszczenie, co jest przydatne zwłaszcza dla osób, które zmagają się z problemem wrażliwych obszarów w jamie ustnej. W trybie wybielania zmieniają się prędkości ruchów szczoteczki, co pomaga polerować zęby, dzięki czemu stają się bielsze. Tryb czyszczenia języka przypomina o umyciu języka, zapewniając tym samym świeższy oddech.

Biorąc pod uwagę wszystkie cechy i możliwości szczoteczki elektrycznej, można dostrzec wiele zalet oraz długoterminowych korzyści płynących z jej użytkowania. Przede wszystkim, do większości szczoteczek elektrycznych można w przystępnej cenie dokupić różne końcówki wymienne, które pozwalają dostosować urządzenie do indywidualnych, bieżących potrzeb i prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej.

Należy również wziąć pod uwagę, że elektryczne szczoteczki lepiej dbają o zdrowie jamy ustnej niż zwykłe szczoteczki manualne. Doskonała pielęgnacja wcale nie musi oznaczać wysokich kosztów – szczoteczki elektryczne Oral-B można kupić w atrakcyjnej cenie. Szczoteczka Oral-B jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić higienę jamy ustnej. Elektryczne szczoteczki Oral-B można wielokrotnie ładować, przez co nie trzeba wydawać pieniędzy na wymianę baterii.

szczoteczka3

Przy wyborze szczoteczki elektrycznej należy wziąć pod uwagę swoje przyzwyczajenia, oczekiwania i cele związane z higieną jamy ustnej. Kupując szczoteczkę elektryczną, warto również wziąć pod uwagę asortyment końcówek wymiennych, który sprosta indywidualnym preferencjom i potrzebom użytkownika.

(źródło instytut Oral-B)

Kolejny artykuł