Blog

26 marca 2018

MOSTY ZĘBOWE

Wiele osób w pewnym momencie życia staje przed koniecznością usunięcie zęba lub założenia korony ,gdyż własny ząb jest mocno zniszczony. W takim wypadku z pomocą przychodzi lekarz protetyk czyli specjalista w dziedzinie odbudowy zębów na wzór naszych naturalnych.

protetyka1

26 marca 2018

LIFTING DLA ZĘBÓW – STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Jest to świetne rozwiązanie aby uzyskać piękny ,naturalny uśmiech bez konieczności szlifowania zębów i osadzania na nich koron. To mało inwazyjny sposób na osiągnięcie wymarzonego efektu. Licówki pozwalają na uzyskanie dowolnego, pożądanego kształtu zębów lub zaplanowanego koloru.

licówki1

7 marca 2018

Każdy z nas wielokrotnie zastanawiał się co zrobić aby nasze zęby stały się bielsze.

W naszej kulturze biały uśmiech to synonim zdrowia, młodości i świadomego dbania o siebie. 

Presja świetnego wyglądu powoduje to , że niektórzy próbują samodzielnie wybielić zęby w domu za pomocą pasków wybielających dostępnych w drogerii czy profesjonalnych past wybielających.

Rynek kosmetyczno farmaceutyczny oferuje szeroka gamę preparatów do samodzielnego wybielania zębów sposobem domowym, niestety niektóre z nich potrafią przynieść więcej szkody niż korzyści…

whitening

20 lutego 2018

Co druga osoba w Polsce ma wadę zgryzu…często pacjent decyduje się na wizytę u ortodonty dopiero w momencie gdy odczuwa dyskomfort związany z wyglądem czyli potocznie mówiąc, gdy zęby są krzywe.

ortodoncja1

Ortodoncja wciąż kojarzy się z korektą zębów ze względów estetycznych. Idziemy do gabinetu ortodontycznego wtedy gdy zęby są stłoczone ,krzywe lub mamy braki w uzębieniu i potrzeba zęby przesunąć. Stały aparat ortodontyczny przeciwdziała patologicznemu ścieraniu zębów, potrafi zahamować choroby przyzębia. Często również aparat ortodontyczny stały zakłada się gdy pacjent cierpi na bóle głowy związane z nieprawidłową pracą stawu skroniowo-żuchwowego. Gdy zgryz jest prawidłowo skorygowany dzięki aparatowi, pacjent odczuwa również zmianę w kwestii wymowy (seplenienie, niewyraźna wymowa).Coraz częściej z radością obserwujemy, że nawet osoby z życia publicznego, aktorzy czy politycy decydują się na założenie aparatu i z dumą prezentują swoje zęby wyprostowane dzięki leczeniu ortodontycznemu.

7 stycznia 2018

Ósemki, czyli zęby mądrości niestety nie dodają rozumu. Kojarzą się raczej z bólem i skomplikowanymi zabiegami. Po co więc wyrastają i co robić, gdy ósemki są źródłem dolegliwości?

Trzecie zęby trzonowe, czyli ósemki, wyrastają jako ostatnie zęby, zazwyczaj miedzy 17. a 25. rokiem życia, a więc w okresie, w którym człowiek osiąga dojrzałość. Stad właśnie ich popularna nazwa – zęby mądrości. U niektórych osób ich wyrzynanie może trwać nawet do 40. roku życia, u innych zaś nie pojawiają się wcale.

osemki

5 stycznia 2018

Jak wynika z badań, myjąc zęby a następnie płucząc jamę ustną nie eliminujemy wielu bakterii, które umiejscawiają się właśnie na języku. Czyszczenie języka jest zabiegiem rzadko praktykowanym. A przecież język, integralny narząd jamy ustnej, jest odpowiedzialny za wiele funkcji takich jak: ssanie, żucie, połykanie czy mowę. Na języku występują brodawki pełniące funkcje mechaniczne lub odbiorcy odpowiedzialnego za czucie smaku. Specyficzny rodzaj powierzchni języka sprzyja możliwościom rozwoju bakterii czy grzybów…

jezyk2

5 stycznia 2018

Wystąpienie powikłań z powodu próchnicy zębów i chorób dziąseł naraża pacjentów na koszty związane z wypełnieniami, koronami lub bardziej skomplikowanymi zabiegami, takimi jak leczenie kanałowe, chirurgia szczękowa lub usuwanie zniszczonych zębów i zastępowanie ich implantami.

Koszty zabiegów stomatologicznych mogą być różne. Na przykład koszt leczenia kanałowego może zależeć od położenia zęba oraz od liczby kanałów wymagających zabiegu.

W porównaniu z kosztami leczenia koszty związane z podstawową higieną jamy ustnej i profilaktycznym czyszczeniem zębów są niskie…

prewencja

3 stycznia 2018

Ból zęba może przytrafić się w różnych sytuacjach i o każdej porze. Zdaniem wielu osób, najgorsze są jednak dolegliwości bólowe przytrafiające się w nocy.

Pacjenci bardzo często zadają sobie pytanie: dlaczego zęby najsilniej bolą właśnie w nocy? Co sprawia, że w dzień usypiają naszą czujność, a kiedy przychodzi wieczór i kładziemy się do łóżka atakują ze zdwojoną siłą? I to taką, której czasami nie jest w stanie pokonać nawet podwójna dawka silnego leku przeciwbólowego

BOL

 

 

 

 

 

 

 

30 grudnia 2017

Plomba jest sztucznym materiałem, który z biegiem lat starzeje się, zmienia kolor, rozszczelnia się. W efekcie, czego pojawia się silny kontrast kolorystyczny. Wypełnienie staje się widoczne, przybiera ono często postać matowych, szarych lub białych plam. W naszym gabinecie oferujemy najnowocześniejszy materiał kompozytowy do estetycznej odbudowy zębów.

enamel1 enamel2

29 grudnia 2017

Badanie radiologiczne w stomatologii wykonywane jest w celu zobrazowania poszczególnych zębów, kości twarzoczaszki, tkanek kostnych żuchwy i szczęki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Dzięki niemu można zaobserwować próchnicę, sposób, w jaki rosną zęby, zmiany patologiczne, jak torbiele czy nowotwory, a także konsekwencje urazów. Polega ono na skierowaniu promieni rentgenowskich na badane miejsce i zarejestrowaniu powstałego obrazu.

rtg

28 grudnia 2017

Utrzymanie odpowiedniej higieny protezy ważne jest dla zdrowia, estetyki oraz utrzymania neutralnego zapachu z ust. Niewyczyszczone protezy zmieniają smak potraw, a mikroporowate struktury akrylu są siedliskiem bakterii i grzybów.

proteza1

14 grudnia 2017

Mnóstwo osób pyta swojego dentystę, czy istnieje różnica między płytką a kamieniem nazębnym – i jest to istotne pytanie. Powstawanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego to powszechne problemy stomatologiczne. Zbyt długie odkładanie się płytki nazębnej może być przyczyną próchnicy oraz zapalenia dziąseł. Kamień nazębny to zwapniona płytka nazębna. Znajomość faktów pomoże Ci właściwie zadbać o zęby. 

plytka

13 grudnia 2017

Nadwrażliwość zębów wiąże się z dużym bólem i dyskomfortem. Wiele osób cierpiących z powodu nadwrażliwości unika pewnych czynności ze względu na intensywny ból.

nadwrazliwosc

12 grudnia 2017

Chcesz mieć białe zęby? Po pierwsze upewnij się, że Twoje oczekiwania są realistyczne.

Możesz oczekiwać, że decydując się na zabieg wybielający przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie, osiągniesz błyskawiczny rezultat. Procedura wybielania zębów jest całkowicie bezpieczna choć może jej towarzyszyć niemiłe podrażnienie zębów i dziąseł, które zwykle ustępuje po zakończeniu zabiegu wybielania. Nie jest niczym niezwykłym, że po tego typu zabiegach pierwotny kolor zębów po pewnym czasie, 2-3 latach powraca, dlatego stosowanie odpowiednich past w warunkach domowych może pomóc w utrzymaniu rezultatów osiągniętych podczas zabiegu.

BIALY_USMIECH

 

 

12 grudnia 2017

Zbliżają się święta, czas obdarowywania swoich bliskich prezentami. Doskonałą propozycją jest szczoteczka elektryczna Oral-B, którą możecie Państwo zakupić w naszej klinice. Jako Gabinet Partnerski dysponujemy najnowszym modelem Genius 9000.

PREZENTY

24 listopada 2017

Przerzuć strony kolorowych magazynów ,a zobaczysz ,że są one wypełnione zdjęciami uśmiechniętych twarzy eksponujących białe, zdrowe zęby. Żyjemy w kulturze. W której radosny uśmiech ma duże znaczenie.

Dobrą wiadomością jest to ,że uzyskanie zdrowego uśmiechu jest łatwiejsze niż myślisz. Po pierwsze musisz przyjąć do wiadomości, że jeśli Twoje zęby wykazują oznaki starzenia się jest to całkiem normalne zjawisko. Jesli zdasz sobie sprawę jak ciężka pracę wykonują Twoje zęby każdego dnia nie dziw się ,że ich perłowa biel z czasem traci blask.Ale przy odrobinie podstawowej opieki, a także profesjonalnej pomocy można odzyskać ten młodzieńczy ,zdrowy uśmiech.

usmiech

 

22 listopada 2017

Problem z nieświeżym oddechem dotyczy prawie wszystkich, nawet tych, którzy się do tego nie przyznają. Przyczyny przewlekłego nieświeżego oddechu (znanego również jako halitoza) mogą być poważniejsze, np. choroby jamy ustnej, podczas gdy pojawiającemu się okazjonalnie nieprzyjemnemu zapachowi z ust można łatwo zapobiec, stosując właściwą pielęgnację jamy ustnej.

oddech

20 listopada 2017

Wszyscy wiemy jak ważne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Jednym ze schorzeń, które należy skutecznie zwalczać, jest paradontoza (choroba przyzębia). Często klasyfikowana jest do tej samej grupy co zapalenie dziąseł i stanowi formę choroby dziąseł, która może wpływać na inne obszary jamy ustnej, w tym na zęby oraz tkanki miękkie znajdujące się w ustach. Z tego powodu ważne jest zapoznanie się z objawami tej choroby oraz ze sposobami zapobiegania jej i metodami leczenia.

paradontoza

11 listopada 2017

Niekiedy usunięcie zęba jest koniecznością. Jeśli nie zdecydujemy się na wypełnienie powstałej luki, ryzykujemy, że z czasem pewnych konsekwencji nie będzie można już cofnąć. Dlatego zanim dojdzie do ekstrakcji stomatolog powinien zaplanować dalsze postępowanie. Możliwości jest kilka: implant, most, czyli stała proteza uzupełniająca brak jednego lub kilku zębów, lub proteza ruchoma.
Most protetyczny to inaczej uzupełnienie protetyczne umożliwiające wypełnienie luki w łuku zębowym. Typowy most protetyczny składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych (bądź implantach), połączonych z przęsłem lub przęsłami (są to sztuczne zęby zastępujące brakujące uzębienie).

most

7 listopada 2017

W dzisiejszych czasach nawet przedmioty codziennego użytku są zaawansowane technologicznie. Nic więc dziwnego, że elektryczna szczoteczka do zębów z wbudowanym timerem i o różnych trybach pracy znacznie ułatwia prawidłową higienę jamy ustnej, w porównaniu ze zwykłą szczoteczką manualną. Jednak jeśli chodzi o zakup szczoteczki elektrycznej wielu z nas wciąż podchodzi do tego sceptycznie. Czy elektryczne szczoteczki rzeczywiście są lepsze od szczoteczek manualnych? Poniższe informacje pozwolą wyrobić sobie na ich temat własne zdanie.

szczoteczka2

 

3 listopada 2017

Możecie wierzyć lub nie, lecz wiele dzieci w wieku szkolnym bardzo polubiło szczotkowanie zębów. To bardzo pozytywne zjawisko jest bezpośrednim skutkiem wynalezienia elektrycznej szczoteczki do zębów.

Częścią uroku elektrycznych szczoteczek do zębów jest to, że są bardzo proste w użyciu. I chociaż kosztują więcej niż zwykłe szczoteczki, to jeśli Państwu, lub Państwa dziecku bardziej będzie odpowiadało mycie zębów, to wydatek może się opłacić.

szczoteczka

30 października 2017

Ponad połowa Polaków boi się wizyty u dentysty. Jedni są w stanie to przezwyciężyć, inni latami unikają leczenia stomatologicznego. Jak przestać się bać fotela i wiertła? Dentofobia w szczególności dotyka dzieci, które to strach przed dentystą przejmują od swoich rodziców, dlatego tylko 13% sześciolatków ma zdrowe zęby. Dentofobia jest bardzo poważnym lękiem, tak samo jako klaustrofobia, lęk przed pająkami czy lęk wysokości. 

DENTOFOBIA

30 października 2017

Chociaż często lekceważona, próchnica jest poważnym schorzeniem, które może mieć zły wpływ na zdrowie całego organizmu. Naukowcy udowodnili związek pomiędzy rozwojem chorób układu krążenia czy górnych dróg oddechowych, a stanem zdrowia jamy ustnej. Stan zapalny znacznie osłabia nasz organizm.

Skutki długoletnich zaniedbań w zakresie zdrowia jamy ustnej znane są bardzo wielu pacjentom gabinetów stomatologicznych – można je streścić w dwóch słowach: ból i koszty.

prochnica

20 października 2017

Szkliwo to najtwardsza tkanka naszego organizmu. Niestety, jest też tkanką nieodnawialną, co oznacza, że nie może się zregenerować. Główna funkcja szkliwa to ochranianie zębów przed uszkodzeniami – zarówno mechanicznymi, jak i termicznymi czy bakteryjnymi.

szkliwo

13 października 2017

WĘDZIDEŁKO PODJĘZYKOWE to elastyczny fałd skóry, który łączy w linii środkowej dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej (jest on widoczny po uniesieniu końca języka ku podniebieniu). Wędzidełko podjęzykowe o prawidłowej długości pozwala na swobodne dotarcie języka w każde miejsce jamy ustnej i na poprawne wymawianie konkretnych głosek.

Jednak czasami zdarza się, że wędzidełko podjęzykowe jest za krótkie, co fachowo nazywa się ANKYLOGLOSSIA Jest to wada anatomiczna, która występuje z częstością 1:2000 urodzeń. Zdarza się, że występuje rodzinnie.

JEZYK

9 października 2017

Korona zębowa jest przeznaczona do tego, aby całkowicie przykryć ząb, który jest uszkodzony. Pełni zatem funkcję wzmacniającą i ochraniającą. Dodatkowym atutem jest poprawienie wyglądu zęba oraz jego wyrównanie. Możliwe jest także zamieszczenie korony na implancie. Korony zębowe mogą być porcelanowe, ceramiczne lub wykonane ze złota, akrylu lub stopu żelaza. Korony ceramiczne i porcelanowe można dostosować do naturalnego odcienia pozostałych zębów.

Wskazania do wykonania koron to: znacznego stopnia zniszczenia naturalnej korony zęba spowodowane próchnicą lub urazem, patologiczne starcie Bruksizm, po wszczepienia implantu aby uzupełnić brakujący ząb lub po leczeniu kanałowym aby wzmocnić ząb. Często decyzją o koronie powodują względy estetyczne.

korony_1

2 października 2017

Codzienne szybkie tempo życia ,wszechobecny stres i pośpiech nie wpływają na nas dobrze. W następstwie tych czynników, u niektórych osób może wystąpić zjawisko znane jako BRUKSIZM.

Bruksizm to nadmierna, mimowolna aktywność mięśni żwaczy prowadząca do mocnego zaciskania zębów i tarcia nimi o siebie. Najczęściej występuje w czasie spania.

bruksizm_1

8 września 2017

Każda innowacyjna cecha systemu Invisalign służy jednemu celowi– uzyskaniu wymarzonego przez pacjenta uśmiechu. Właśnie dlatego miliony osób korzystają ze zdejmowanych, niemal niewidocznych nakładek i w ten sposób odmieniają swoje życie.

INVISALIGN_2

25 sierpnia 2017

Każdy marzy o śnieżno-białym uśmiechu- aktorzy podziwiani przez nas mają przepiękne lśniące , białe zęby. W rzeczywistości jest to zasługa grafików komputerowych i programów typu Photoshop. Taka biel nie jest prawdziwym kolorem i praktycznie nie występuje w naturze. Naturalny kolor zębów jest ciemniejszy ,bardziej żółtawy lub zimnoszary. Każdy człowiek ma inny odcień zębów natomiast dzięki wybielaniu można nadać im o wiele jaśniejszy kolor i usunąć przebarwienia.

HOLYWOOD SMILE

18 sierpnia 2017

 Wiele osób po wyszczotkowaniu zębów ma wrażenie, że nie są one dokładnie oczyszczone. Kamień nazębny jest dużo twardszy niż płytka nazębna dlatego też nie może zostać usunięty przy użyciu szczoteczki i pasty do zębów. W takim przypadku niezbędna jest wizyta u stomatologa. Kamień nazębny jest skupiskiem bakterii, które są odpowiedzialne za złą kondycję zębów i dziąseł, a także za nieświeży oddech.  Natomiast poprzez usunięcie osadu u wielu osób zabieg higienizacji daje efekt wybielenia zębów.

HIGIENIZACJA 3

28 lipca 2017

Ból zęba należy do jednego z najbardziej uciążliwych typów bólu, nawet ten o niewielkim natężeniu potrafi utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Pojawia się on wówczas, gdy dojdzie do podrażnienia nerwu zęba, a jego przyczyny mogą być różnorakie, począwszy do infekcji, przez choroby dziąseł i skończywszy na pęknięciu zęba. Bóle zębów mogą mieć różne natężenie i charakter – tępy, pulsujący lub kłujący. Może mu towarzyszyć opuchnięcie, a czasami nawet ból głowy i gorączka. Niekiedy możemy z nim pomylić ból promieniujący ze stawu szczękowego czy nerwu ucha. 

Zdarza się ,że ząb już uprzednio leczony kanałowo po pewnym czasie daje dolegliwości bólowe…

Nie oznacza to ,że należy go wyrwać ,natomiast warto jak najszybciej udać się do lekarza endodonty ,specjalisty od leczenia kanałowego zębów, który rozważy ponowne leczenie –reendo.

Mikroskop 3

21 lipca 2017

Stałe aparaty ortodontyczne są sprawdzoną i skuteczną metodą leczenia wad zgryzu Nie każdy z pacjentów jednak decyduje się na nie ze względu na estetykę…

Często z aparatu niewidocznego korzystają aktorzy, politycy, prezenterzy, osoby publiczne jednak grupa ta stale poszerza się gdyż ze względu na swoje zalety lingwalny aparat staje się coraz bardziej popularny.

aparat3

14 lipca 2017

Statystyki są zatrważające, aż 60 proc. Polaków ma wadę zgryzu, która nie jest tylko defektem estetycznym.

Wizyta u ortodonty jest potrzebna nawet jeśli nie podejrzewamy poważnej wady zgryzu.

aparat1

 

 

 

 

 

21 kwietnia 2017

Zgodnie z niezależnym badaniem opublikowanym w 2005 r. „Szczoteczki wykorzystujące ruch obrotowo-oscylacyjny usunęły więcej płytki nazębnej i skuteczniej redukowały zapalenie dziąseł niż zwykłe szczoteczki manualne zarówno w krótko-, jak i długotrwałym użytkowaniu…

szczoteczka_oral_b

4 kwietnia 2017

Licówki to cieniutkie płatki porcelany przyklejane do wargowych powierzchni zębów.

Są mało inwazyjne, gdyż wymagają minimalnego opracowania zęba. Dzięki nim można uzyskać naturalny, piękny, uśmiech, który znacznie poprawi samopoczucie.

 

Licowka porcelanowa

Odbudowa kości przy pomocy siatki tytanowej
8 lutego 2017

 

 

Dzięki nowoczesnej technologii istnieje możliwość bardzo precyzyjnej odbudowy zanikłej kości wyrostka zębodołowego przy pomocy tytanowej siatki ReOss. Siatkę wykonuje się dla każdego pacjenta na podstawie plików DICOM. Pliki DICOM dostarczają nam niezbędnych informacji na temat kształtu wyrostka, które są potrzebne do zaprojektowania i przygotowania indywidualnej struktury siatki.

 

 

REOSS

15 listopada 2016

Nowoczesny aparat ortodontyczny Invisalign pozwala na otrzymanie efektu pięknego uśmiechu bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu stałego. 

Te przezroczyste aparaty ortodontyczne zostały opracowane przez firmę Align Technology we współpracy
z wybitnymi ortodontami w 1997r. Za pomocą metody Invisalign zęby prostowane są kilkoma kompletami alignerów dostosowanych do potrzeb pacjenta. Alignery delikatnie i równomiernie przesuwają zęby, są wygodne i przezroczyste dzięki czemu dużo mniej widoczne od tradycyjnych aparatów stałych. Aparaty Invisalign można łatwo zdjąć, co znacznie ułatwia jedzenie czy czyszczenie zębów. 

invisalign_1

6 listopada 2016

Jak usyskano bardzo korzystny efekt estetyczny oraz w komfortowy dla pacjenta sposób odtworzono prawidłową funkcję żucia i mowy.

dsc_0017

 

6 listopada 2016

Pacjentka z wadą zgryzu zaakceptowaną ruchomymi protezami oraz nieestetycznymi koronami i wypełnieniami.

dsc_0079-2

23 października 2016

Często nasi pacjenci zastanawiają się, czy stomatologiczna ingerencja w ich uśmiech pozwoli uzyskać zadowalający efekt? Czy zmiany nie będą zbyt rażące i nienaturalne? Strach przed nieznanym to rzecz normalna. Tymczasem przypadek pacjentki, która zgłosiła się do naszego gabinetu pokazuje, że drobne korekty kształtu, bądź koloru nieestetycznych wypełnień pozwalają uzyskać naturalny i piękny wygląd, jeśli zostaną wykonane materiałem kompozytowym o wysokiej estetyce- Enamel i bez znacznej utraty tkanek twardych zęba.

enamel

23 października 2016

Krąży wiele opinii na temat wybielania zębów- zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. Znamy domowe metody na ich rozjaśnienie, w aptekach i drogeriach nie brakuje specyfików mających na celu pomóc nam w uzyskaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Na co się zdecydować i czy to na pewno nie zaszkodzi naszym zębom?

wybielanie-copy

 

 
1 czerwca 2016

LECZENIE PROTETYCZNE – uzupełnianie braków zębowych

Współczesna, stomatologia , umożliwia w różnorodny, nowoczesny sposób uzupełnianie brakujących zębów.

4

1 maja 2016

Współczesna stomatologia daje ogromne możliwości pozwalające na utrzymanie własnych zębów, które dotychczas kwalifikowane były do usunięcia.

LECZENIE KANAŁOWE ( ENDODONTYCZNE ) polega na dokładnym oczyszczeniu i chemomechanicznym opracowaniu systemu kanałowego, a następnie jego szczelnym wypełnieniu.

Jest ono podstawą nowoczesnej stomatologii. Pozwala na zachowanie zdrowych korzeni zębów i tkanek okołowierzchołkowych czyli najlepszego, naturalnego fundamentu dla estetycznych wypełnień i prac protetycznych.

Odpowiedni sprzęt, umiejętności i doświadczenie specjalisty sprawia, że niemożliwe staje się MOŻLIWE!

panorama[4]

 

 

1 kwietnia 2016

 Stomatologia estetyczna , kosmetyka uśmiechu to dziś bardzo ważny element medycyny estetycznej. Kto z nas nie pragnie perfekcyjnych, zdrowych i naturalnie wyglądających zębów ? „HOLLYWOOD SMILE” ? Dzięki nowoczesnym technikom, doskonałym materiałom, a przede wszystkim wiedzy i zdolności lekarza jesteśmy w stanie Państwu to zapewnić!

ZDJECIE1