Blog

13 października 2017

WĘDZIDEŁKO PODJĘZYKOWE to elastyczny fałd skóry, który łączy w linii środkowej dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej (jest on widoczny po uniesieniu końca języka ku podniebieniu). Wędzidełko podjęzykowe o prawidłowej długości pozwala na swobodne dotarcie języka w każde miejsce jamy ustnej i na poprawne wymawianie konkretnych głosek.

Jednak czasami zdarza się, że wędzidełko podjęzykowe jest za krótkie, co fachowo nazywa się ANKYLOGLOSSIA Jest to wada anatomiczna, która występuje z częstością 1:2000 urodzeń. Zdarza się, że występuje rodzinnie.

JEZYK

9 października 2017

Korona zębowa jest przeznaczona do tego, aby całkowicie przykryć ząb, który jest uszkodzony. Pełni zatem funkcję wzmacniającą i ochraniającą. Dodatkowym atutem jest poprawienie wyglądu zęba oraz jego wyrównanie. Możliwe jest także zamieszczenie korony na implancie. Korony zębowe mogą być porcelanowe, ceramiczne lub wykonane ze złota, akrylu lub stopu żelaza. Korony ceramiczne i porcelanowe można dostosować do naturalnego odcienia pozostałych zębów.

Wskazania do wykonania koron to: znacznego stopnia zniszczenia naturalnej korony zęba spowodowane próchnicą lub urazem, patologiczne starcie Bruksizm, po wszczepienia implantu aby uzupełnić brakujący ząb lub po leczeniu kanałowym aby wzmocnić ząb. Często decyzją o koronie powodują względy estetyczne.

korony_1

2 października 2017

Codzienne szybkie tempo życia ,wszechobecny stres i pośpiech nie wpływają na nas dobrze. W następstwie tych czynników, u niektórych osób może wystąpić zjawisko znane jako BRUKSIZM.

Bruksizm to nadmierna, mimowolna aktywność mięśni żwaczy prowadząca do mocnego zaciskania zębów i tarcia nimi o siebie. Najczęściej występuje w czasie spania.

bruksizm_1

8 września 2017

Każda innowacyjna cecha systemu Invisalign służy jednemu celowi– uzyskaniu wymarzonego przez pacjenta uśmiechu. Właśnie dlatego miliony osób korzystają ze zdejmowanych, niemal niewidocznych nakładek i w ten sposób odmieniają swoje życie.

INVISALIGN_2

25 sierpnia 2017

Każdy marzy o śnieżno-białym uśmiechu- aktorzy podziwiani przez nas mają przepiękne lśniące , białe zęby. W rzeczywistości jest to zasługa grafików komputerowych i programów typu Photoshop. Taka biel nie jest prawdziwym kolorem i praktycznie nie występuje w naturze. Naturalny kolor zębów jest ciemniejszy ,bardziej żółtawy lub zimnoszary. Każdy człowiek ma inny odcień zębów natomiast dzięki wybielaniu można nadać im o wiele jaśniejszy kolor i usunąć przebarwienia.

HOLYWOOD SMILE

18 sierpnia 2017

 Wiele osób po wyszczotkowaniu zębów ma wrażenie, że nie są one dokładnie oczyszczone. Kamień nazębny jest dużo twardszy niż płytka nazębna dlatego też nie może zostać usunięty przy użyciu szczoteczki i pasty do zębów. W takim przypadku niezbędna jest wizyta u stomatologa. Kamień nazębny jest skupiskiem bakterii, które są odpowiedzialne za złą kondycję zębów i dziąseł, a także za nieświeży oddech.  Natomiast poprzez usunięcie osadu u wielu osób zabieg higienizacji daje efekt wybielenia zębów.

HIGIENIZACJA 3

28 lipca 2017

Ból zęba należy do jednego z najbardziej uciążliwych typów bólu, nawet ten o niewielkim natężeniu potrafi utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Pojawia się on wówczas, gdy dojdzie do podrażnienia nerwu zęba, a jego przyczyny mogą być różnorakie, począwszy do infekcji, przez choroby dziąseł i skończywszy na pęknięciu zęba. Bóle zębów mogą mieć różne natężenie i charakter – tępy, pulsujący lub kłujący. Może mu towarzyszyć opuchnięcie, a czasami nawet ból głowy i gorączka. Niekiedy możemy z nim pomylić ból promieniujący ze stawu szczękowego czy nerwu ucha. 

Zdarza się ,że ząb już uprzednio leczony kanałowo po pewnym czasie daje dolegliwości bólowe…

Nie oznacza to ,że należy go wyrwać ,natomiast warto jak najszybciej udać się do lekarza endodonty ,specjalisty od leczenia kanałowego zębów, który rozważy ponowne leczenie –reendo.

Mikroskop 3

21 lipca 2017

Stałe aparaty ortodontyczne są sprawdzoną i skuteczną metodą leczenia wad zgryzu Nie każdy z pacjentów jednak decyduje się na nie ze względu na estetykę…

Często z aparatu niewidocznego korzystają aktorzy, politycy, prezenterzy, osoby publiczne jednak grupa ta stale poszerza się gdyż ze względu na swoje zalety lingwalny aparat staje się coraz bardziej popularny.

aparat3

14 lipca 2017

Statystyki są zatrważające, aż 60 proc. Polaków ma wadę zgryzu, która nie jest tylko defektem estetycznym.

Wizyta u ortodonty jest potrzebna nawet jeśli nie podejrzewamy poważnej wady zgryzu.

aparat1

 

 

 

 

 

21 kwietnia 2017

Zgodnie z niezależnym badaniem opublikowanym w 2005 r. „Szczoteczki wykorzystujące ruch obrotowo-oscylacyjny usunęły więcej płytki nazębnej i skuteczniej redukowały zapalenie dziąseł niż zwykłe szczoteczki manualne zarówno w krótko-, jak i długotrwałym użytkowaniu…

szczoteczka_oral_b

4 kwietnia 2017

Licówki to cieniutkie płatki porcelany przyklejane do wargowych powierzchni zębów.

Są mało inwazyjne, gdyż wymagają minimalnego opracowania zęba. Dzięki nim można uzyskać naturalny, piękny, uśmiech, który znacznie poprawi samopoczucie.

 

Licowka porcelanowa

Odbudowa kości przy pomocy siatki tytanowej
8 lutego 2017

 

 

Dzięki nowoczesnej technologii istnieje możliwość bardzo precyzyjnej odbudowy zanikłej kości wyrostka zębodołowego przy pomocy tytanowej siatki ReOss. Siatkę wykonuje się dla każdego pacjenta na podstawie plików DICOM. Pliki DICOM dostarczają nam niezbędnych informacji na temat kształtu wyrostka, które są potrzebne do zaprojektowania i przygotowania indywidualnej struktury siatki.

 

 

REOSS

15 listopada 2016

Nowoczesny aparat ortodontyczny Invisalign pozwala na otrzymanie efektu pięknego uśmiechu bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu stałego. 

Te przezroczyste aparaty ortodontyczne zostały opracowane przez firmę Align Technology we współpracy
z wybitnymi ortodontami w 1997r. Za pomocą metody Invisalign zęby prostowane są kilkoma kompletami alignerów dostosowanych do potrzeb pacjenta. Alignery delikatnie i równomiernie przesuwają zęby, są wygodne i przezroczyste dzięki czemu dużo mniej widoczne od tradycyjnych aparatów stałych. Aparaty Invisalign można łatwo zdjąć, co znacznie ułatwia jedzenie czy czyszczenie zębów. 

invisalign_1

6 listopada 2016

Jak usyskano bardzo korzystny efekt estetyczny oraz w komfortowy dla pacjenta sposób odtworzono prawidłową funkcję żucia i mowy.

dsc_0017

 

6 listopada 2016

Pacjentka z wadą zgryzu zaakceptowaną ruchomymi protezami oraz nieestetycznymi koronami i wypełnieniami.

dsc_0079-2

23 października 2016

Często nasi pacjenci zastanawiają się, czy stomatologiczna ingerencja w ich uśmiech pozwoli uzyskać zadowalający efekt? Czy zmiany nie będą zbyt rażące i nienaturalne? Strach przed nieznanym to rzecz normalna. Tymczasem przypadek pacjentki, która zgłosiła się do naszego gabinetu pokazuje, że drobne korekty kształtu, bądź koloru nieestetycznych wypełnień pozwalają uzyskać naturalny i piękny wygląd, jeśli zostaną wykonane materiałem kompozytowym o wysokiej estetyce- Enamel i bez znacznej utraty tkanek twardych zęba.

enamel

23 października 2016

Krąży wiele opinii na temat wybielania zębów- zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. Znamy domowe metody na ich rozjaśnienie, w aptekach i drogeriach nie brakuje specyfików mających na celu pomóc nam w uzyskaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Na co się zdecydować i czy to na pewno nie zaszkodzi naszym zębom?

wybielanie-copy

 

 
1 czerwca 2016

LECZENIE PROTETYCZNE – uzupełnianie braków zębowych

Współczesna, stomatologia , umożliwia w różnorodny, nowoczesny sposób uzupełnianie brakujących zębów.

4

1 maja 2016

Współczesna stomatologia daje ogromne możliwości pozwalające na utrzymanie własnych zębów, które dotychczas kwalifikowane były do usunięcia.

LECZENIE KANAŁOWE ( ENDODONTYCZNE ) polega na dokładnym oczyszczeniu i chemomechanicznym opracowaniu systemu kanałowego, a następnie jego szczelnym wypełnieniu.

Jest ono podstawą nowoczesnej stomatologii. Pozwala na zachowanie zdrowych korzeni zębów i tkanek okołowierzchołkowych czyli najlepszego, naturalnego fundamentu dla estetycznych wypełnień i prac protetycznych.

Odpowiedni sprzęt, umiejętności i doświadczenie specjalisty sprawia, że niemożliwe staje się MOŻLIWE!

panorama[4]

 

 

1 kwietnia 2016

 Stomatologia estetyczna , kosmetyka uśmiechu to dziś bardzo ważny element medycyny estetycznej. Kto z nas nie pragnie perfekcyjnych, zdrowych i naturalnie wyglądających zębów ? „HOLLYWOOD SMILE” ? Dzięki nowoczesnym technikom, doskonałym materiałom, a przede wszystkim wiedzy i zdolności lekarza jesteśmy w stanie Państwu to zapewnić!

ZDJECIE1