Blog

21 kwietnia 2017

Zgodnie z niezależnym badaniem opublikowanym w 2005 r. „Szczoteczki wykorzystujące ruch obrotowo-oscylacyjny usunęły więcej płytki nazębnej i skuteczniej redukowały zapalenie dziąseł niż zwykłe szczoteczki manualne zarówno w krótko-, jak i długotrwałym użytkowaniu…

szczoteczka_oral_b

4 kwietnia 2017

Licówki to cieniutkie płatki porcelany przyklejane do wargowych powierzchni zębów.

Są mało inwazyjne, gdyż wymagają minimalnego opracowania zęba. Dzięki nim można uzyskać naturalny, piękny, uśmiech, który znacznie poprawi samopoczucie.

 

Licowka porcelanowa

Odbudowa kości przy pomocy siatki tytanowej
8 lutego 2017

 

 

Dzięki nowoczesnej technologii istnieje możliwość bardzo precyzyjnej odbudowy zanikłej kości wyrostka zębodołowego przy pomocy tytanowej siatki ReOss. Siatkę wykonuje się dla każdego pacjenta na podstawie plików DICOM. Pliki DICOM dostarczają nam niezbędnych informacji na temat kształtu wyrostka, które są potrzebne do zaprojektowania i przygotowania indywidualnej struktury siatki.

 

 

REOSS

15 listopada 2016

Nowoczesny aparat ortodontyczny Invisalign pozwala na otrzymanie efektu pięknego uśmiechu bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu stałego. 

Te przezroczyste aparaty ortodontyczne zostały opracowane przez firmę Align Technology we współpracy
z wybitnymi ortodontami w 1997r. Za pomocą metody Invisalign zęby prostowane są kilkoma kompletami alignerów dostosowanych do potrzeb pacjenta. Alignery delikatnie i równomiernie przesuwają zęby, są wygodne i przezroczyste dzięki czemu dużo mniej widoczne od tradycyjnych aparatów stałych. Aparaty Invisalign można łatwo zdjąć, co znacznie ułatwia jedzenie czy czyszczenie zębów. 

invisalign_1

6 listopada 2016

Jak usyskano bardzo korzystny efekt estetyczny oraz w komfortowy dla pacjenta sposób odtworzono prawidłową funkcję żucia i mowy.

dsc_0017

 

6 listopada 2016

Pacjentka z wadą zgryzu zaakceptowaną ruchomymi protezami oraz nieestetycznymi koronami i wypełnieniami.

dsc_0079-2

23 października 2016

Często nasi pacjenci zastanawiają się, czy stomatologiczna ingerencja w ich uśmiech pozwoli uzyskać zadowalający efekt? Czy zmiany nie będą zbyt rażące i nienaturalne? Strach przed nieznanym to rzecz normalna. Tymczasem przypadek pacjentki, która zgłosiła się do naszego gabinetu pokazuje, że drobne korekty kształtu, bądź koloru nieestetycznych wypełnień pozwalają uzyskać naturalny i piękny wygląd, jeśli zostaną wykonane materiałem kompozytowym o wysokiej estetyce- Enamel i bez znacznej utraty tkanek twardych zęba.

enamel

23 października 2016

Krąży wiele opinii na temat wybielania zębów- zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. Znamy domowe metody na ich rozjaśnienie, w aptekach i drogeriach nie brakuje specyfików mających na celu pomóc nam w uzyskaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Na co się zdecydować i czy to na pewno nie zaszkodzi naszym zębom?

wybielanie-copy

 

 
1 czerwca 2016

LECZENIE PROTETYCZNE – uzupełnianie braków zębowych

Współczesna, stomatologia , umożliwia w różnorodny, nowoczesny sposób uzupełnianie brakujących zębów.

4

1 maja 2016

Współczesna stomatologia daje ogromne możliwości pozwalające na utrzymanie własnych zębów, które dotychczas kwalifikowane były do usunięcia.

LECZENIE KANAŁOWE ( ENDODONTYCZNE ) polega na dokładnym oczyszczeniu i chemomechanicznym opracowaniu systemu kanałowego, a następnie jego szczelnym wypełnieniu.

Jest ono podstawą nowoczesnej stomatologii. Pozwala na zachowanie zdrowych korzeni zębów i tkanek okołowierzchołkowych czyli najlepszego, naturalnego fundamentu dla estetycznych wypełnień i prac protetycznych.

Odpowiedni sprzęt, umiejętności i doświadczenie specjalisty sprawia, że niemożliwe staje się MOŻLIWE!

panorama[4]

 

 

1 kwietnia 2016

 Stomatologia estetyczna , kosmetyka uśmiechu to dziś bardzo ważny element medycyny estetycznej. Kto z nas nie pragnie perfekcyjnych, zdrowych i naturalnie wyglądających zębów ? „HOLLYWOOD SMILE” ? Dzięki nowoczesnym technikom, doskonałym materiałom, a przede wszystkim wiedzy i zdolności lekarza jesteśmy w stanie Państwu to zapewnić!

ZDJECIE1